ФОТО: Ким се прошета во бициклистички и штикли за да докаже дека е во форма

Ким Кардашијан неодамна ни откри дека треба да симне уште само 6 килограми за да ја постигне идеалната тежина, а во петокот се прошета носејќи бициклистички и сандали со високи потпетици.Со оваа чудна комбинација на себе, 35-годишната старлета се упати кон студиото во Калифорнија, а по пат беше пресретната и сликана од папараците.

Мајката на две деца тврди дека во моментов тежи 55 килограми, и постојано ги известува фановите за својата исхрана и вежбање.

За време на диетата, Ким ја имаше целосната поддршка од сопругот, Кање Вест. „Тој секогаш ме бодри за облините и прави да се чувствувам горда кога ги покажувам“, вели таа.Со оваа чудна комбинација на себе, 35-годишната старлета се упати кон студиото во Калифорнија, а по пат беше пресретната и сликана од папараците.

Пронајдете не на следниве мрежи: