Фото: Кире Лазаров го прослави стартот со Барселона

По победата над Хелветиа Анаитасума, ракометарите на Барселона имаа нова причина за свеченост, славење и заедничка вечера.Согласно традиција во клубот по освојувањето на големи трофеи, така и синоќа големата Барселона организираше свечена вечера на која капитенот Виктор Томас го донесе и големиот пехар од IHF Супеглоб, кој Барселона го освои за прв пат во историјата на почетокот на септември.

 
Сите ракометари и стручниот штаб, заедно со нивните семејства присуствуваа на вечерата во ресторан на самиот стадион „Камп Ноу“ и имаа можност да го прослават одличниот старт на сезоната во која, Лазаров и другарите добија 16 од 17 официјални натпревари.
Извор: ЕкипаСогласно традиција во клубот по освојувањето на големи трофеи, така и синоќа големата Барселона организираше свечена в

Пронајдете не на следниве мрежи: