Фото: Кличко и Шварценегер приредија вистинска забава на „Twitter“

Владимир Кличко и Арнолд Шварценегер пред неколку денови приредија вистинска забава за обожавателите што ги следат на Twitter.Прво, боксерот објавил фотографија на која позира покрај постерот на младиот Шварци на која напишал:
„Се обидувам да те стигнам од својата 12 година @Schwarzenegger“, а по три дена пристигнал и одговорот од славниот Терминатор и поранешен гувернер на Калифорнија:
„Супер фотографија, фантастично е да се види еден од моите омилени шампиони како успешно ја изведува мојата поза. Еве една и за тебе“.
Воодушевениот Кличко потоа ги објавил двете фотографии заедно и напишал:
„Го живеам мојот сон“.
kajgana.comПрво, боксерот објавил фотографија на која позира покрај постерот на младиот Шварци на која напишал:
„Се обидувам да те стигнам од св

Пронајдете не на следниве мрежи: