Фото: Која светска ѕвезда ќе гостува на финалето на Х-Фактор?

Loading...

При крај се подготовките не само за утрешното лајв издание на Х-Фактор, туку и за големото финале кое ќе се одржи на 23-ти март во Комбанк Арената во Белград.Продуцентите работат на списокот на светските ѕвезди кои ќе гостуваат, а српските медиуми  пишуваат дека прва која го потврдила учеството е познатата светска ѕвезда Кели Роланд. Таа е многу популарна во САД, а кај нас публиката уште ја памти како дел од Destiny`s Child,
Таа беше еден од судиите на британскиот Х-Фактор, а потоа се скара со Сајмон Кауел кој јавно и замери дека не успеала да оствари добар контакт со гледачите како и тоа дека е умислена дека е голема ѕвезда. По тоа доби отказ. Но, тие двајца брзо се смириле, па беше ангажирана како судија во последниот Х-Фактор.

 
 
Кели живее во Мајами и снимила четири албуми. Продала повеќе од 80 милиони албуми и добитник е на 20 билборд награди.
Ова не е единственото име од светски ранг кое ќе се појави на финалето.Продуцентите работат на списокот на светските ѕвезди кои ќе гостуваат, а српските медиуми  пишуваат дека прва која го потврдила учеството е по

loading...
Loading...