Фото: КОЛОНИ АВТОМОБИЛИ: Македонците масовно на продолжен викенд во Грција

Loading...

Огромни колони на автомобили утринава може да се забележат на граничниот премин Богородица.Продолжениот викенд и најавите за топло време, голем број граѓани го искористија да заминат во Грција.
Од АМСМ соопштуваат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.
-На граничните премини Богородица и Дојран времето на чекање за излез од македонија е околу 30 минути, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, соопштуваат од АМСМ.
ФОТО: ФејсбукПродолжениот викенд и најавите за топло време, голем број граѓани го искористија да заминат во Грција.
Од АМСМ соопштуваат дека и

loading...