Фото: Кристијано Роналдо е геј!

На официјалната Фејсбук страна на познатиот светски фудбалер Кристијано Роналдо се појави фотографија на која имало натпис „Јас сум геј“!
Фотографијата за кратко време била отсранета од Фејсбук страната на Роналдо,а се претпоставува дека е дело на хакери кои не го сакаат баш еден од најпознатите фудбалери во светот. 
Покрај тоа, можно е да се работи за невкусна шега на некој од неговите пријатели којшто има пристап до неговата официјална фан страна.
За само неколку минути фотографијата доби речиси половина милион лајкови и 15.664 споделувања.

Превземено од: sportclub.mkНа официјалната Фејсбук страна на познатиот светски фудбалер Кристијано Роналдо се појави фотографија на која имало на

Пронајдете не на следниве мрежи: