ФОТО: Македонското знаме синоќа се виореше на „Сантијаго Бернабеу“

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Барселона беше дел од најгледаните спортски настани на денешницата. Овој дуел привлече вниманието на светската јавност.Двата шпански гиганти имаат свои навивачи во целиот свет па така и во Македонија. Неколку членови на навивачката група на Реал Мадрид од Македонија „Peña Madridista de Macedonia“ беа присутни на синоќешното „Ел класико“ кое го добија „кралевите“ со 3:1.
Се разбира тие не го заборавија да го понесат и македонското знаме кое се виореше синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ на пресметката со Барселона.Двата шпански гиганти имаат свои навивачи во целиот свет па така и во Македонија. Неколку членови на навивачката група на Реал Мадрид од Македонија

Пронајдете не на следниве мрежи: