Фото: Метла, лопата…Новак го чисти снегот во Белград!

Loading...

Најдобриот српски тенисер му се израдува на снегот кој падна во Србија.Првиот снег во Србија му направи мал проблем и на вториот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.
Популарниот Ноле кој брзо се прилагоди на новите временски услови мораше да земе метла во рацете и да го исчисти снегот од својот автомобил.
-Метличка, лопатка….На кого денот му започна како и на мене? Првиот снег за годинава.
Малку повеќе работа , но сепак тоа е нешто преубаво! , напиша на својот Фејсбук профил вториот светски тенисер.

Новак Ѓоковиќ враќајќи се од Австралија слета во Белград за да го посети Институтот за кардиохирургија „Дедиње“. Првиот снег во Србија му направи мал проблем и на вториот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.
Популарниот Ноле кој брзо се прилагоди на новите в

loading...
Loading...