Фото: На неформалниот разговор во Брисел, Еди Рама се појави во премногу неформална комбинација!

Федерика Могерини ги повика премиерите од Западен Балкан на неформален разговор во Брисел.Одредницата неформален, албанскиот премиер Еди Рама очигледно ја сфати премногу сериозно, барем ако се суди по неговата облека.

Рама во Брисел пристигна во патики, темно сино сако и маица со принт, кои неговата појава ја направија „лежерна“.
Одредницата неформален, албанскиот премиер Еди Рама очигледно ја сфати премногу сериозно, барем ако се суди по неговата облека.

Пронајдете не на следниве мрежи: