Фото: На „Стемфорд Бриџ“ развеано Знамето од Кутлеш

Loading...

Навивачката група „Уге“ повторно го развеа знамето!На „Стемфорд Бриџ“ синоќа беше развеано знамето од Кутлеш.  Навивачката група „Уге“  на германскиот тим Шалке е збратимена со македонската навивачка група „Комити“. Поради тоа, често пати на мечевите од домашното првенство, но и на мечевите кои Шалке ги игра во Европа, на трибините може да се забележи македонското знаме.
Така беше и синоќа во Лондон на „Стемфорд Бриџ“, каде Челзи со 3:0 го совлада Шалке.
Фото: zase.mkНа „Стемфорд Бриџ“ синоќа беше развеано знамето од Кутлеш.  Навивачката група „Уге“  на германскиот тим Шалке е з

loading...
Loading...