Фото: Од страв дека на свадбата ќе изгледа како кит, погледнете во што се претвори невестата!

Loading...

Таа била толку очајна што нема да изгледа добро на фотографиите од венчавката па во рекордно време ослабела 45 кг!Сам Мак Гинли (28)  е поранешна  зависничка од нездрава храна, која ја заменила штетната, мрсна, калориска храна со зеленчук и овошје и почнала активно да вежба и да вози велосипед  откако Брајан ја запросил за жена. За само 11 месеци Сам морала да купи нова венчаница бидејќи намалила неколку конфекциски броеви, односно од бројот 50 стигнала до 40.

“За брзо време откако Брајан ме запроси, отидов со мајка ми да пробам венчаница. Се обидов да глумам дека сум среќна додека се стискав во фустанот број 50, но вистината е дека срцето ми плачеше. Никогаш не замислував дека ќе бидам дебела невеста. Цело време имав грозни мисли, дека ќе изгледам како кит кој ќе се истркала до олтарот. Имав 114 килограми и изгледавме заедно чудно, бидејќи Брајан е слаб. Изгледав грозно на фотографиите од одмор, се срамев колку сум дебела во споредба со моите пријатели.“

 
Откако Брајан ја запросил, решила дека до свадбата мора да ослабе. Го сменила начинот на исхрана, пешачела секојдневно по 10 километри, возела точак, напорно вежбала во теретана…и сега изгледа вака:
Сам Мак Гинли (28)  е поранешна  зависничка од нездрава храна, која ја заменила штетната, мрсна, калориска храна со зеленчук и овошје и п

loading...
Loading...