Фото: Ослабел 100 килограми и сега вреди милиони

Loading...

Пред 15 години човекот со име Фогле, го изел неговиот прв сендвич од ланците на брза храна Subway. Тогаш тежел 200 килограми. Денес е 100 килограми послаб и вреди милиони.  Станал заштитно лице на Subway и сите нивни сендвичи ги добива бесплатно.
Тој како тинејџер, исклучиво се хранел во ланците за брза храна и дневно пиел по 15 лименки газиран сок. Кога неговата тежина достигнала 200 килограми решил да слабее. Диетата ја започнал како бруцош, кога прошетал во Subway, близу неговиот студентски апартман. Одлучил секој ден да јаде сендвич со мисирка, без мајонез, масло и сирење, и еден вегетаријански сенвич за вечера. Газираните сокови ги заменил со диетални.
Фогле никогаш не се заситил од сендвичите од кои живеел 11 месеци, но понекогашимал желба да јаде пица или чизбургер. Изгубил повеќе од 100 килограми за една година, пренесува DailyNews. Веста за неговата трансформација и метод на слабеење брзо се проширила преку студентскиот весник. Фотографијата на која Фогле го покажува обемот на фармерките кај половината кој изнесува 150 сантиметри,  го привлече вниманието на локалните медиуми.

Веднаш после тоа го повикале од Subway, a неколку дена подоцна Опра го повикала во нејзиното шоу. Фогле од тогаш има снимено преку 300 реклами за Subway.
Кој би рекол дека за една година можете да ослабете дури 100 килограми?! Сепак, упорноста се исплати.
Неколку совети околу исхраната можете да погледнете на следниов ЛИНКПред 15 години човекот со име Фогле, го изел неговиот прв сендвич од ланците на брза храна Subway. Тогаш тежел 200 кил

loading...
Loading...