ФОТО: Ова е еден од осомничените за нападот во Ница!

Ремзи Арефа (22) денеска е уапсен во својот дом во Rue Marceau, муслиманско предградие во Кан, поради сомнение за вмешаност во терористичкиот напад се случи во четвртокот.Неговото семејство инсистира на тоа дека Ремзи е невин, а полицијата оставила вистински хаос во нивниот дом по извршениот претрес.
Инаку 84 лица, меѓу кои и деца го загубија животот во терористичкиот напад, а одговорноста за истиот ја презеде Исламска држава.Неговото семејство инсистира на тоа дека Ремзи е невин, а полицијата оставила вистински хаос во нивниот дом по извршениот претрес.
Инаку 84

Пронајдете не на следниве мрежи: