ФОТО: Ова е новата Мис на Македонија 2014

Струмичанката Ана-Марија Таневска беше прогласена за Мис на Македонија 2014 за Мис на Кичево, на изборот што синоќа беше организиран во клубот Имиџ во Кичево, пренесува Нова Македонија.За прва придружничка на Таневска беше прогласена скопјанката Паола Анжиќ, а како втора придружничка Ивана Ѓорѓиевска од Струга.
За Мис шарм беше прогласена Сара Симиќ, а како најфотогенична девојка на изборот беше прилепчанката, Адреа Николоска.
Седумнаесет годишната Ана-Марија Таневска рече дека сака да биде заштитно лице на Мото-ГП, го обожава мото спортот и најдобриот во кралската класа Шпанецот, Марк Маркез.
Вози мотоцикл и очекува во блиска иднина и таа да излезе на тркачката патека, и призна дека можеби тоа ќе се случи на патеката во Кичево.
Ана Марија-Таневска веќе од поодамна се закити со признанието зимска убавица.
За прва придружничка на Таневска беше прогласена скопјанката Паола Анжиќ, а како втора придружничка Ивана Ѓорѓиевска од Струга.
За Мис шарм

Пронајдете не на следниве мрежи: