Фото: Овој човек постојано е пијан – се што јаде му се претвара во алкохол!

Loading...

Триесет и четири годишниот Метју Хог од Британија има бизарен синдром „auto-pivare“ со кој што се што ќе внесе во својот организам верувале или не се претвара во алкохол.Метју Хог се родил со ова пореметување поради кое не може да остане трезен иако не пие алкохол. До оваа состојба во неговото тело доаѓа бидејќи квасецот претерано набубрува во тенкото црево и произведува етанол од шеќер и скроб.
– Секој пат кога јадам леб, компир или пире произведувам 100 процентен алкохол, кој патува во мојот крвоток. Кога ќе изедам чинија пире како да сум испил три литри вино,  изјавил Британецот.
Иако посетил голем број лекари, за состојбата на Хог не можат да помогнат ниту апчиња, па тој за жал секој ден мора да се бори со мамурлакот.Метју Хог се родил со ова пореметување поради кое не може да остане трезен иако не пие алкохол. До оваа состојба во не

loading...
Loading...