Фото: Оворени 22 Зимски олимписки игри во Сочи!

Синоќа во рускиот град Сочи беа отворени 22 Зимски олимписки игри.
Игрите за отворени ги прогласи претседателот на Руската Федерација Влади

Пронајдете не на следниве мрежи: