Фото: Перо Антиќ го истетовира грбот на „Делије“

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Перо Антиќ, поранешен член на Црвена Ѕвезда новата тетоважа ја посвети токму на навивачите на Црвена Ѕвезда.
Инаку Антиќ е редовен гостин на натпреварите на Црвена Ѕвезда кога овој тим игра во плеј-офот.
Тој на својот „Твитер“ профил напиша:
-„Голем респект за Делије Север!!!“
-„Да нема недоразбирање!!!“.Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Перо Антиќ, поранешен член на Црвена Ѕвезда новата тетоважа ја посвети токму

Пронајдете не на следниве мрежи: