Фото: Полицаец ја застрелал љубовницата, па сам си пресудил

Во близина на Смедерево вчера се случила трагедија. Поранешниот полицаец Зоран С. (49) ја застрела својата 29 годишна љубовница Александра Л. а потоа извршил самоубиство. Парот бил пронајден во  куќата на девојката со прострелни рани во главата и веднаш биле префрлени во Ургентниот центар. Зоран им подлегнал на повредите, а за животот на Александра лекарите се уште се борат.
На местото на злосторството полицијата го пронашла пиштолот од кој е пукано. Оружјето било службен пиштол на синот на Зоран, Никола кој исто така е полицаец.
Зоран пред еден месец и се заканувал на Александра и се обидел да се самоубие скокајќи од мост во реката Морава, по што бил сместен на психијатрија, од каде бил пуштен пред неколку дена. 
Александра е мајка на две деца од претходната врска, а Зоран е пензиониран полицаец.
Парот бил пронајден во  куќата на девојката со прострелни рани во главата и веднаш биле префрлени во Ургентниот центар. Зоран им подлегна

Пронајдете не на следниве мрежи: