Фото: Поп дивата Калиопи одмара во Будимпешта

Loading...

– Конечно малку одмор – вели македонската пејачка која деновиве реши да ја посети убавата престолнина на Унгарија.Откако Калиопи пред два месеци се оперираше поради проблеми со бубрегот, таа ја прекина балканската турнеја. Неодамна, пак, заради несоодветност на терминот, нејзината продукција „Калиопи мјузик продакшн“ и продуцентот на концертот Томислав Кашљевиќ, го откажаа нејзиниот концерт во Загреб, кој беше закажан за ден пред Водици.
Пејачката најави дека ќе одржи концерт во Загреб во склоп на хрватската турнеја која се планира, а чии термини ќе бидат накнадно објавени.

Дотогаш, малку одмор не е на одмет.Откако Калиопи пред два месеци

loading...
Loading...