Фото: Сестрата на Бијонсе во кампања на Пума

Loading...

Сестрата на мега популарната Бијонсе, Соланж Ноулс, минатата година е ангажирана како креативна директорка и креативна консултантка на познатиот спортски бренд „Пума“, а првите резултати конечно се пред нас.Оваа прекрасна колекција е вистинска мешавина на нејзиниот стил, кој изобилува со бои и електрични моменти на 80-те, кои модното враќање го имаа пред неколку сезони, а на дизајнерите и понатаму им се непресушна инспирација.

Забавни, необични и поинакви овие патики сигурно ќе ги освојат светските метрополи, а младата пејачка Соланж докажа дека освен неспорниот музички талент има и „око“ за мода. 
Оваа прекрасна колекција е вистинска мешавина на нејзиниот стил, кој изобилува со бои и електрични моменти на 80-те, кои модното враќање го имаа пр

loading...
Loading...