Фото: Според Форбс Путин е најмоќниот човек на светот!

Loading...

Според листата која ја состави магазинот Форбс, рускиот претседател Владимир Путин е прогласен за најмоќен човек на светот.Путин го смени од водечката позиција американскиот претседател Барак Обама.
Форбс соопшти дека Путин кој минатата година беше трет на листата, ја покажа својата доминација во дипломатските менаври за време на кризата во Сирија, а се споменува и неговата улога со судбината на поранешниот агент на ЦИА Едвард Сноуден.Путин го смени од водечката позиција американскиот претседател Барак Обама.
Форбс соопшти дека Путин кој минатата година беше трет на листа

loading...
Loading...