Фото: Што им порача премиерот на ракометарите?

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски денес ги посети ракометарите на нивниот тренинг во СРЦ Кале.Денес, во СРЦ Кале нашите репрезентативци ги посети премиерот на Република Македонија кој им ги честиташе празниците и им посака среќа и успех на Европското првенство.
 – „Што и да се случи, Македонија е со вас!“  им порача тој.

Груевски во кусата средба со ракометната репрезентација порача дека што и да се случи, т.е. каков пласман и да остварат нашите ракометари, јавноста во Македонија ќе биде со нив, односно ќе ја имаат поддршката од сите нас.

 
 
 Денес, во СРЦ Кале нашите репрезентативци ги посети премиерот на Република Македонија кој им ги честиташе празниците и им посака среќа и успех на Е

Пронајдете не на следниве мрежи: