ФОТО: Струмичани ја отфрлаат Тиранската платформа

Струмичани и вечерва со протестен марш  ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.Огромен број граѓани порачаа дека се за зачувување на унитарноста на Република Македонија и отфрлување на Тиранската платформа.Огромен број граѓани порачаа дека се за зачувување на унитарноста на Република Македонија и отфрлување на Тиранската платформа.

Пронајдете не на следниве мрежи: