Фото: Таа е една од најубавите спортистки во светот!

Знаете ли која е? Ова е Allison Stokke и таа е скокач на стап која доаѓа од САД. Погледнете како изгледа. Сигурни сме дека ќе ви се допадне.

Пронајдете не на следниве мрежи: