Фото: Тажна судбина на една манекенка: Заболила од ретка болест и се изобличила

Loading...

Трејси Виланкур била преубава манекенка пред да добие етко вирусно заболување на крвта, а работите тргнале на полошо кога започнала да се забавува со насилен наркоман. Животот на Трејси Виланкур (34) од сојизната американска држава Јута доживеал трагичен пресврт кога добила ретко заболување на крвта. Од тогаш, таа физички се изобличила и станала зависна од таблети против болки.
Работите се влошиле поради нејзината врска со наркозависник, кој бил насилен спрема неа и со кој се повзува нејзината склоност кон опијати.
Имено ,Трејси има и ќерка за која се грижи нејзината баба. Сестрата на манекенката ја раскажала тажната приказна на оваа девојка, која заболувањето познато како хередитарен ангиоедем го добила откако ја родила ќерката.
Од болка, грлото и лицето и отекле, а веднаш по четирите мозочни удари кои ги добила пред 30-тата година, развила зависност од лекови против болки.Животот на Трејси Виланкур (34) од сојизната американска држава Јута доживеал трагичен пресврт кога добила ретко заболување на крвта. Од тогаш, таа

loading...
Loading...