Фото: Вака НБА го претстави Перо Антиќ!

Loading...

Перо Антиќ на воведниот натпревар на неговиот сегашен тим Атланта Хоукс против Далас Маверикс имаше најсоодветно претставување за сите гледачи пред малите екрани.Иако, на деби натпреварот за Антиќ во регуларната сезона неговиот тим го загуби натпреварот со 109:118, Македонецот во НБА беше соодветно претставен пред светската публика.
-Роден во Република Македонија.-Првиот Македонец кој игра во НБА лигата.-Професионален играч во Европа од 1999-та година. Иако, на деби натпреварот за Антиќ во регуларната сезона неговиот тим го загуби натпреварот со 109:118, Македонецот во

loading...
Loading...