Фото: Загинаа 5 лица во страшна сообраќајка во близина на селото Добри Дол

Loading...

Пет лица загинаa, а четворица се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што доцна синоќа се случила во близина на селото Добри Дол, во близина на областа Монтана во Бугарија.Пет лица загинаa, а четворица се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што доцна синоќа се случила во близина на селото Добри Дол, во близина на областа Монтана во Бугарија.
Несреќата се случила на локален пат околу 23 часот кога се судриле минибус „фолксваген транспортер“ камион „ман“. Во несреќата петмина патници од минибусот загинале, а дури четири лица се повредени.Пет лица загинаa, а четворица се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што доцна синоќа се случила во близина на селото Добри Дол, во близин

loading...
Loading...