Фото:„Фемили“ им го одземаа транспарентот на „Гробарите“!

….Како што може да се види од фотографијата која кружи на социјалните мрежи, во СЦ Борис Трајковски “падна“ транспарентот на навивачката група на “црно-белите“ од Битола. На натпреварот беа присутни навивачи на белградскиот клуб претежно од Македонија, чиј транспарент беше уловен од страна на навивачите на тимот од Аеродром.
Извор:kurir.mkКако што може да се види од фотографијата која кружи на социјалните мрежи, во СЦ Борис Трајковски “падна“

Пронајдете не на следниве мрежи: