Фотографија од Ница, која го РАСПЛАКА светот

Ова е една од најпотресните фотографии од нападот кој се случи синоќа во Франција и го потресе светот. Татко седи и рони солзи до телото на неговото загинато детенце.Терорист кој возел камион удрил во толпа луѓе во францускиот град Ница синоќа при што убил најмалку 80 лица, меѓу кои и деца и повредил десетици.
Околу 23 часот по локално време голем камион удрил во толпа луѓе кои биле на шеталиште во јужниот француски град Ница и кои очекувале огномет поради национален празник.
Терористот возел околу два километра во толпата.
Во нападот убиени се 84 лица, од кои 10 се деца и младинци. Бројот на загинатите може да се зголеми, со оглед дека од 202 повредени лица. 52 се во критична здравствена состојба, од кои 25 се на реанимација.
За жал, загинаа и дечиња.
Ова е уште една фотографија која исто така ќе ви го расарчи срцето.

Фотографијата која го прикажува целиот ужас на тероризмот и нападот кој е извршен во Ница е објавена на Твитер и споделена е неколку илјади пати.Терорист кој возел камион удрил во толпа луѓе во францускиот град Ница синоќа при што убил најмалку 80 лица, меѓу кои и деца и повредил десетици.

Пронајдете не на следниве мрежи: