Фотографите ја уловија: Првпат по несреќата, сопругата на Шумахер фотографирана како…

Откако Михаел Шумахер конечно ја напушти болницата во која престојуваше со месеци, неговата сопруга Карина за првпат по несреќата се појави во јавност насмеана.- Оваа насмевка е порака за верувањето. Значи: ќе се бориме. За секој среќен момент во животот – прокоментира весникот Билд.
Само пред неколку недели Корина беше пред бездна од грижите за сопругот – лекарите стравуваа дека тешко ќе се разболи. Нејзиниот сопруг, шампионот на Формула 1, 6 месеци не се будеше од индуцирана кома.- Оваа насмевка е порака за верувањето. Значи: ќе се бориме. За секој среќен момент во животот – прокоментира весникот Билд.
Само пред неко

Пронајдете не на следниве мрежи: