Фото:Севе си доби дрес, веднаш си го облече!

Loading...

Репрезентативците на Босна и поклонија дрес на Северина од Един Џеко кој игра за Манчестер Сити во прва лига. Хрватската пејачка во текот на настапот во Сараево доби подарок,  дрес од Манчестер Сити со број 10. Таа освен прекрасните впечатоци од концертот во Сараево, дома ќе си однесе и дрес од Џеко. Дресот кој го доби, со бројот 10, бил потпишан од сите репрезентативци на Босна и Херцеговина, и го поклониле на настапот  во „Зетра“.

Претходно, Северина им посакала многу среќа на репрезентацијата на Босна и Херцеговина, која во вторникот во Литванија играат одлучувачка утакмица за заминување во Мундијал 2014 во Бразил, каде ќе се одвива фудбалското светско првенство.Хрватската пејачка во текот на настапот во Сараево доби подарок,  дрес од Манчестер Сити со број 10. Таа освен пр

loading...
Loading...