Фрлена бомба врз полициска станица во Брисел

Експлозија на бомба одекна утрово пред зградата на полицијата во Брисел. Според првичните информации нема повредени.Бомбата експлодирала пред Институтот за криминологија во Брисел, јавуваат белгиските медиуми.
Како што пренесува белгиската телевизија РТЛ, околу 2.30 часот, автомобил ја пробил капијата, а потоа еден или повеќе напаѓачи активирале бомба во близина на лабораторијата што предизвикало пожар.
Фото: РојтерсБомбата експлодирала пред Институтот за криминологија во Брисел, јавуваат белгиските медиуми.
Како што пренесува белгиската телевизија РТЛ,

Пронајдете не на следниве мрежи: