Гандоган во Барселона

Каталонските медиуми пренесуваат дека Барселона ќе се обиде да во своите редови го доведе играчот на Борусија Дортмунд, инзвонредниот Гандоган.
Сево ова се случува откако заминувањето на Тиаго Алкантара во Манчестер Јунајтед е се поизвесно, па така Барселона мора да пополни една празнина.
Мали се шансите Алкантара да остане во Барселона, доколку некој тим понуди 20 милиони евра.
Гандоган би се преселил во екипата на Барселона за околу 27 милиони евра, па се чини дека тоа би била одлична трансфер-зделка за Барселона кои пак не би им било проблем да одвојат и 30-тина милиони евра за реализација на овој трансфер.Каталонските медиуми пренесуваат дека Барселона ќе се обиде да во своите редови го доведе играчот на Борусија Дортмунд

Пронајдете не на следниве мрежи: