Генијален трик: Старите патики за брзо ќе станат совршено бели

Loading...

Сакате ли патиките да ви изгледаат како штотуку купени од продавница? Послужете се со овој генијален, евтин и едноставен трик. Освен тоа што ќе исчезнат дамките, ќе исчезне и смрдеата.Ви носиме еден начин како старите патики да ви изгледаат како штотуку купени од продавница. Освен тоа, ако имале и непријатен мирис и тој ќе исчезне.
Се работи за смеса од оцет и сода бикарбона, која освен што го отстранува мирисот, ги уништува бактериите и габите.
Ќе ви треба:
½ лажица оцет
¼ лажица сода бикарбона
пластичен или стаклен сад
стара четка за заби
Еве што треба да направите:
Помешајте ја содата и оцетот во подготвен сад. Смесата втријте ја на патиките со четка за заби, посебно на местата на кои се највалкани. Ако смрдат, нанесете од смесата и внатре. Оставете ги така премачкани околу половина час па исперете со млаз вода. Потоа добро исушете ги. Ви носиме еден начин како старите патики да ви изгледаат како штотуку купени од продавница. Освен тоа, ако имале и непријатен мирис и тој ќе исчезн

loading...