ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Вака најлесно ќе излупите компир!

Loading...

Имате проблеми со лупењето на компирите?Мора да признеме дека сите ги обожаваме, но навистина е заморно кога треба да ги излупиме пред да го подготвиме јадењето. 
Но денес може да погледнете интересен трик со помош на кој може да ги намалите своите маки и без проблем за само неколку секунди да излупите компири.
Исто така сакаме да ви предложиме пред да го погледнете видеото, интересен рецепт за зачинети печени компири…
За истиот се потребни следниве состојки:  5 средни компири исечени на тенки кругови, 1 лажица иситнет рузмарин, 1 лажица ситно сецкан магдонос, ¼ лажица сомелен ким… како да ги подготвите погледнете на ЛИНКОТ
Доколку пак сте љубител на компири со оригано, би се обиделе со следниов рецепт:
Потребни состојки:  30 гр. свежо оригано, 85 гр. путер, 0,5 кг. компири, 180 мл. вода…Начинот на подготовка погледнете го ТУКА
Во продолжение може да го погледнете видеото за тоа како да излупите компир за само неколку секундиМора да признеме дека сите ги обожаваме, но навистина е заморно кога треба да ги излупиме пред да го подготвиме јадењето. 
Но денес мо

loading...
Loading...