Герет Бејл би можел во Манчестер Сити

Богатиот англиски премиерлигаш Манчестер Сити, би можел да го ангажира велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл, пренесуваат англиските медиуми.
Се погласни се шпекулациите околу иднината на Герет Бејл, последните говореа дека германскиот гигант, Баерн Минхен, се вклучил сериозно во намерата да го ангажира Герет Бејл, сега, во трката за потписот на Бејл се вклучува и богатиот Манчестер Сити.
Сепак, медиумите потенцираат дека како прв и главен фаворит за потписот на Герет Бејл се споменува екипата на Реал Мадрид, клуб кој се споменува и како желба на самиот играч.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Богатиот англиски премиерлигаш Манчестер Сити, би можел да го ангажира велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл,

Пронајдете не на следниве мрежи: