ГЕРМАНЦИТЕ ЗБЕСНАА: Со камења и шишиња по мигрантите, откако тие го уништиле градот!

Loading...

Германската полиција фрлила солзавец и шок бомби на демонстранти во Германија откако група Германци изреволтирани од односот на мигрантите кои го уништиле нивниот град Хајденау на истокот на Германија, фрлале со камења и шишиња по автобусите полни со мигранти од Сирија.Најмалку 31 полицаец е повреден во судирот со околу 600 демонстранти, кои гаѓале со камења и шишиња кон автобусите полни со мигранти од Сирија, незадоволни од доаѓањето на нова група бегалци.
Вчеравечер, околу 600 демонстранти фрлаа со камења и шишиња кон автобуси полни со 250 мигранти кои треба да бидат сместени во напуштена зграда во Хајденау, мало гратче крај Дрезден – соопшти германската полиција.

Полицијата користејќи солзавци и шок бомби растерала околу 1.000 демонстранти кои претходно ги блокирале сите приоди во градот, недозволувајќи автобусите да поминат и да стигнат до предвидената дестинација.
Најмалку 31 полицаец е повреден во судирот со околу 600 демонстранти, кои гаѓале со камења и шишиња кон автобусите полни со мигранти од Сирија, нез

loading...
Loading...