Гигс – играч/тренер на Манчестер Јунајтед

Легендарниот фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, велшанецот Рајан Гигс, стана помошник на новиот тренер на овој тим, Дејвид Мојс.
Гигс сега е поставен за играч-тренер па од него се очекува неговото долгогодишно фудбалско искуство да го пренесе како играч-тренер на Манчестер Јунајтед, нешто за што управата на овој тим смета дека ќе биде од огромна корист.
„Привилегија е да се биде поставен за играч-тренер. Се надевам дека моето искуство ќе се искористи добро бидејќи сум долго време играч на Манчестер Јунајтед. Не е тајна дека ова го гледам како прв чекор во идната кариера“ изјави Рајан Гигс за официјалниот сајт на Манчестер Јунајтед.Легендарниот фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, велшанецот Рајан Гигс, стана помошник на новиот т

Пронајдете не на следниве мрежи: