Го исмевале поради килажата, а тој непланирано го кренал целиот интернет на нозе!

Фотографија од маж кој најверојатно игра на некој концерт направи вистински хаос на интернет, толку што  дури и светските ѕвезди се вклучија во оваа полемика. Што е тоа што е толку шокантно во фактот маж да игра?Оние кои ја објавиле оваа фотографија на интернет имале намера да го исмејат овој маж  поради вишокот нa килограми. Коментарот покрај фотографија гласи: „Го забележавме овој примерок додека се обидуваше да игра. Престана кога забележа дека се смееме“.

Фотографијата  и коментарот педизвикаа лавина на социјалната мрежа на која била објавена фотографијата. Обидот на непозантите луѓе да го исмеат овој човек наишол на одговор на исто така непознати луѓе.

Една од корисничките на Твитер објавила фотографија на својот профил и ги повикала сите свои пријатели да ѝ помогнат да го пронајде човекот и да му организира голема забава. Набрзо оваа фотографија почнала да се шири на интернет.

Колку далеку отишла оваа потрага по него покажува и тоа што по повод оваа фотографија се огласиле  и познатите личности како што се музичатот Фарел Вилијамс и Моби. И двајцата се понудиле да присуствуваат на журката, а Моби е подговтвен и бесплатно да пушта музика. Својата понуда ја изнел на социјалната мрежа покрај коментарот  „дека никој не треба да се срами од тоа како игра“.

По опширната потрага, откриено е дека човекот од фотографијата се вика Шон и со задоволство ја прифатил поканата во негова чест да се организира забава.
Сега очекуваме и фотографии од забавата.Оние кои ја објавиле оваа фотографија на интернет имале намера да го исмејат овој маж  поради вишокот нa килограми. Коментарот покрај фотограф

Пронајдете не на следниве мрежи: