Го изневерила сопругот: Тој реши ЈАВНО ДА ЈА РАЗОТКРИЕ!

Еден изневерен маж неколку дена известувал за тоа колку пати неговата жена го изневерила, а направил и неколку краткометражни филмови за нејзиното неверство, пренесоа странските медиуми.– Мојата, односно „поранешната“ моја Џени и јас сме во брак цели осум години. Кога се запознавме имавме 22 години и двајцата дипломиравме. Беше супер досега. Но, еден ден, сопругата на мојот брат, Карли и Џени планираа да одат на излет надвор од градот, додека јас, брат ми и уште неколку пријатели планиравме да гледаме фудбал. Мојот брат во пораката бараше да ѝ испрати порака на Карли, затоа што нејзиниот телефон паднал во тоалетната школка. Јас сакав на тоа да одговорам нешто смешно и глупаво, па ги отворив и претходните пораки. Друга порака по ред беше со некој тип кој се вика Зак. Не знаев кој е, но последното што ѝ го напишал беше знак за срце, а најдов и неколку заеднички разголени фотографии. Повеќете беа испратени помеѓу 1 и 4 часот наутро. Сфатив дека мојата сопруга ме изневерува. Ми требаше некое време да сфатам дека тоа е крајот на нашиот брак, вели неименуваниот маж кој се претставил под псевдонимот MyLifeSuxNow.
За да ѝ врати и јавно да ја разотркие тој се што се случувало потоа помеѓу неговата сопруга Џени и Зак го поставувал на блогот, а решил да снима и неколку видео клипови.

На почетокот не верувал, па одлучил да изнајми приватен детектив, кој заминал на пат со неговата сопруга и со сопругата на братот. И баш како што и очекувал, Џени се нашла со Зак, но и Карла се нашла со некој, со кого времето го поминала во хотелот. Од тој момент тој почнал да известува во реално време во кратки црти што се случува.
– Пристигнаа во хотел. Зак, Џени и странецот влегоа во хотел, а Карла веќе е некаде внатре. Странецот е веројатно лице со кое Карла се впуштила во прељуба. Тој изгледа како просечен тип, иако е мошен низок. Не разбирам како на детективот му успева да ги следи, а да не изгледа сомнително. Сите се во хотелот и нешто прават, веројатно имаат секс. Помислата на мојата жена со друг тип ме тера на повраќање, но некако се справувам со тоа. Нема начин мојот детектив да оди на катот во хотелот и да се обиде да дознае што се случува. Ќе остане пред хотелот уште не колку часа – пишувал разочараниот маж.
Работите дополнително се вжештиле кога изневерениот сопруг одлучил да му каже на својот брат што се случува. Тие двајца потоа одлучиле да ги прашаат своите сопруги што се случува.
– Од она што ми го кажаа, Џени спиела со типот, а Карла не, иако имала намера. Не знам во што да верувам. Џени ме прегрна и заплака, ми ја уништи маицата. Карла плачеше, но не му пријде на својот сопруг.
Мојот брат на лицето имаше израз на олеснување, но и лутина. Извесни 15 минути ги караше поради лажењето, потоа и за тоа колку нѐ повредиле, а тие уште малку плачеа. Јас бев бесен. Мислев дека имаме одличен однос, никогаш не покажа дека сака да се плетка со други луѓе.– Мојата, односно „поранешната“ моја Џени и јас сме во брак цели осум години. Кога се запознавме имавме 22 години и двајцата дипл

Пронајдете не на следниве мрежи: