Го освои светот: Симпатична реакција на Кинезинка кога разбрала дека добила медал!

Кинеската пливачка Фу Јуанхуи (20) стана интеренет сензација откако освои бронзен медал на ЛОИ во Рио. Таа беше трета на 100 метри грбно, но работата е во тоа што таа не знаеше дека освоила медал.Младата пливачка почна да се правда пред камерите на „CCTV“ дека била уморна, па дури и симпатично ги обвини своите „прекратки“ раце бидејќи трката ја заврши со заостанување од 0.01 зад второпласираната.
„Иако не освоив медал…“ – го започна својот говор Фу, меѓутоа новинарката веднаш ја прекинала.
„Но, ти освои медал. Трета си“.
Потоа следеше урнебесна реакција која стана хит на интернет.Младата пливачка почна да се правда пред камерите на „CCTV“ дека била уморна, па дури и симпатично ги обвини своите „прекратки&ld

Пронајдете не на следниве мрежи: