Го победила ракот само со помош на ОВОЈ СОК!

Ann Cameron е авторка на бројни книги за деца, но во оваа приказна таа е главен лик.И станала уште попозната откако се разболела од рак на дебелото црево.
Таа подлегнала на операција во јуни 2012 година кога болеста влегла во третиот стадиум. Тоа не била нејзина прва средба со оваа зла болест. Нејзиниот сопруг починал во 2005 од рак на белите дробови и покрај хемотерапијата.
Ann одбила да оди по тој пат како и он и ја одбила хемотерапијата.
Својата приказна ја раскажала на блогот  Chris beats cancer  (Крис го победи ракот) на кој своите приказни ги раскажуваат личности кои барале/пронашле алтернативни начини за лекување на рак.
„Во јуни 2012 година бев подложена на операција поради рак на дебелото црево, а после тоа го одбив лекувањето со хемотерапија. Секој ден се чуствував се подобро, но после шест месеци контролните резултатите покажаа дека ракот се проширил на белите дробови, а ракот на дебелото црево влегол во четврт стадиум“, раскажува Cameron.
Тврди како се посветила на темелно истражување и наишла на приказната за Ralphu Coleu кој заболел од рак на кожата на 26 години, а според неговата приказна, се излечил конзумирајќи секојдневно сок правен од 2,5 килограми моркови.
Одлучила да ги следи неговите чекори и почнала секој ден да пие сок од морков рамномерно распределувајќи го во текот на денот.
Како што тврди, после осум недели лекарските анализи покажале дека ракот престанал да се шири, туморите почнале да се смалуваат, како и отокот на лимфните жлезди.
После четири месеци жлездите се вратиле во нормална состојба и ракот продолжил да се повлекува.
Тајната, наводно, е во тоа што сокот од моркови изобилува со масен алкохол и природни пестициди на антитуморски својства, а каротенот од морковот влијае превентивно на создавање на клетки на тумор.
Ann Cameron после своето искуство ја напишала книгата „Curing cancer with carrots“ која може да се купи во Амазон.И станала уште попозната откако се разболела од рак на дебелото црево.
Таа подлегнала на операција во јуни 2012 година кога болеста влегла

Пронајдете не на следниве мрежи: