Го пробола сопругот со нож и си гледала „Сан Ремо“

Државјанка на Хрватска (51) во стан во италијанскиот град Варесе со нож го нападнала сопругот италијанец (53) и продолжила да го следи фестивалот на забавни мелодии.VareseNews јавува дека на 20ти Февруари околу 19 часот двојката жестоко се расправала, по што жената зела нож од кујната и со него го нападнала сопругот, ранувајќи го во пределот на градите.

 
До караницата наводно дошло кога мажот дошол пијан дома и ја провоцирал сопругата додека таа гледала телевизија. По нападот таа седнала пред телевизорот и си гледала „Сан Ремо“ како ништо да не се случило.
Мажот успеал да повика полиција. Кога полицајците дошле на местото на настанот, ја затекле жената како мирно си седи со ножот се уште в рака.
Жената била уапсена и пратена во притвор во Монци, додека мажот поминал 5 дена во болница, по што бил пуштен на домашно лекување по негово барање.VareseNews јавува дека на 20ти Февруари околу 19 часот двојката жестоко се расправала, по што жената зела нож од кујната и со него го нападнала соп

Пронајдете не на следниве мрежи: