Го удирале со тупаници и го мачеле со електро-шокови, кривична за тројца Кумановци

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (46), Р.С. (44) и Н.С.(22), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.Како што е наведено во полицискиот билтен, на 21.08.2017 година околу 00:45 часот пред кафе бар на улица „Октомвриска Револуција“, по претходна вербална расправија пријавените, со тупаници и електро – шокови по телото и главата, физички го нападнале А.А.(41)  од с.Љубодраг при што му нанеле повреди на лицето и главата.
 Како што е наведено во полицискиот билтен, на 21.08.2017 година околу 00:45 часот пред кафе бар на улица „Октомвриска Револуција“

loading...