Го здогледал убиецот на своето дете: Потоа среде судница направил нешто што го шокирало светот!

Loading...

За малку ќе избиела жестока тепачка во една американска судница откако бесен татко нападнал маж обвинет за убиството на неговата три- годишна ќерка. Камерите го фатиле клучниот момент за време на судењето на Џесмин Гордон и нејзиното момче Клифорд Томас, двајцата судени за смртта на Џемили Смит, кога таткото на Џемили наместо да сведочи тргнал кон Томас и го удрил по глава.Полицијата од округот Вејн многу брзо ги раздвоиле мажите кои продолжиле да се пресметуваат и да се навредуваат во судницата. Судот го испратил Смит надвор од судницата и одлучил да не го казнува за физички напад.
Џемили Смит починала минатиот октомври откако нејзината мајка ја однела во болница. Докторите на нејзиното тело пронашле модринки кои потврдуваат дека детето било жртва на насилство. Имала повреди на пределот на главата и градите, а нејзината смрт е окарактеризирана како убиство.
Гордон е осудена на седум до 15 години за убиство и 14 до 25 години за злоставување на деца како соучесничка и помошничка. Двете казни ќе ги служи во исто време. Томас е осуден на 4,5 до 15 години затвор за убиство и една до две години затвор за отпор при апсење.

 
Полицијата од округот Вејн многу брзо ги раздвоиле мажите кои продолжиле да се пресметуваат и да се навредуваат во судницата. Судот го испратил Сми

loading...
Loading...