Ѓоковиќ: Катастрофален натпревар…

Српскиот тенисер, моментално број еден тенисер на АТП листата, не го криеше своето разочарување по елиминацијата од турнирот во Синсинати во четврфиналето.Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето од турнирот во Синсинати беше елиминиран од американскиот тенисер Иснер, па така српскиот тенисер не ги оствари своите огромни очекувања од овој турнир.
„Големо разочарување за мене е ова што одиграв на ваков начин… Едноставно ова беше катастрофално лош меч, и тоа од почеток до крај. На почетокот од вториот сет делував како некој друг играч“ изјави Ѓоковиќ по поразот од Инсер.
Сега, на српскиот тенисер му преостанува да се подготвува добро за претстојниот УС Опен, доколку сака уште подолго да биде на челната позиција на АТП листата.Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето од турнирот во Синсинати беше елиминиран од американскиот тенисер Иснер, па така српск

Пронајдете не на следниве мрежи: