Ѓоковиќ: Отидов на проба во Ѕвезда, ама задоцнив, тренингот беше завршен…

Новак Ѓоковиќ пред финалето од Вимблдон и големиот меч со Енди Мареј изјави дека бил на тренинг на Црвена Ѕвезда, но бил одбиен.
„Кога имав девет години отидов на проба во Ѕвезда, тим за кого навивам и каде Немања играше. Меѓутоа, кога отидов во клубот ми кажаа дека сум задоцнил и дека тренингот завршил. Тогаш дефинитивно се посветив на тенисот и ја донесов вистинската одлука“ изјави Ѓоковиќ за „ББС“.
Од друга страна, фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ вели дека Новак сака да игра фудбал и дека добро му одело…
„Знам дека Новак сака да игра фудбал и мислам дека добро му оди. Се надевам дека еден ден ќе имаме прилика да играме заедно“ изјави Видиќ.Новак Ѓоковиќ пред финалето од Вимблдон и големиот меч со Енди Мареј изјави дека бил на тренинг на Црвена Ѕвезда, но б

Пронајдете не на следниве мрежи: