Голема трагедија го потресе светот:Шестгодишно девојче во бродолом го загуби целото семејство!

Loading...

Малата Квон Џи Јеон има само шест години и е спасена од потонатиот јужнокорејски ферибот “Sevol”.Во оваа несреќа животот го загубија  28 луѓе, а 270 се водат за исчезнати.
Меѓу жртвите се и родителите и братот на ова симпатично мало девојче, која била под медицински третман, а нејзината слика била ставена на Интернет со цел да ја препознаат.
Нејзините тетка и баба успаеле да ја идентификуваат!

 
 
Во оваа несреќа животот го загубија  28 луѓе, а 270 се водат за исчезнати.
Меѓу жртвите се и родителите и братот на ова симпатичн

loading...
Loading...