ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина петчлено семејство откако автомобилот излетал преку мост!

Loading...

Трагична несреќа се случи во Книн, во Хрватска, откако пет лица загинале кога автомобил со марка Тојота со шибенска регистрација, излетал од мостот и паднал во реката Крка.Како што пренесуваат хрватските медиуми, во автомобилот биле еден маж, неговата сопруга, две деца и една постара жена.
ХРТ пренесе дека двете мали дечиња се тригодишно девојче и новороденче.
Според изјавите на сведоците, возачот изгубил контрола над автомобилот, удрил во оградата од мостот и паднал во реката. Противпожарните екипи ги извадиле безживотните тела.
Хрватите се сложија дека ова е незапаметена трагедија.
Фото: Dnevnik.hrКако што пренесуваат хрватските медиуми, во автомобилот биле еден маж, неговата сопруга, две деца и една постара жена.
ХРТ пренесе дека две

loading...
Loading...