Голф се преврте на автопатот Скопје-Тетово, три лица повредени

Loading...

Три лица се полесно повредени откако автомобил „Голф“ со тетовски регистерки ознаки се преврте на автопатот Скопје-Тетово, после наплатната рампа Глумово, потврдуваат од МВР за Курир.Несреќата се случила околу 11:15 часот.
Според полициските информации со возилото управувал 27 годишниот Б.И., а сопатници биле Е.М. (23) и Р.И. (29).

Повредените со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во тетовската болница каде им се констатирани телесни повреди, возачот и сопатникот Р.И. се задржани во болница, додека Е.М. по укажаната помош е пуштен на домашно лекување.

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата поради што има големи колони на возила.
 
 Несреќата се случила околу 11:15 часот.
Според полициските информации со возилото управувал 27 годишниот Б.И., а сопатници биле Е.М. (23) и

loading...